TvarkingaKapavietė

Granito plytelės

Kapo dengimas plytelėmis

Granito plytelės naudojamos fasadų apdailai, grindų klojimui ir vis dažniau kapaviečių uždengimui. Tai puiki alternatyva kapo dengimui granito plokštėms, tik kaina ženkliai draugiškesnė. Granito plytelės yra plonesnės už plokštes ir dažniausiai būna tokių išmatavimų: 300x300x10, 600x300x10 ir 600x600x15.

Ar saugu tokias plyteles naudoti kapavietės uždengimui? Tikrai taip, nes tai yra tas pats akmuo, kaip ir granito plokštės, tik ploniau supjaustytas. Prieš klodami granito plyteles visuomet išbetonuojame pagrindą, ant kurio jos yra klijuojamos, todėl ant plytelėmis dengto kapo galima drąsiai vaikščioti, jos tikrai netrūks, neišsikraipys ir kitaip nesideformuos. Taip gali nutikti tik tokiu atveju, jeigu plytelės išklotos tiesiog ant grunto.

Kuo skiriasi kapavietės uždengimas granito plytelėmis ir plokštėmis? Pagrindiniai skirtumai tokie:

1. plokštės vientisos, storesnės ir brangesnės, minimalus kiekis siūlių montavimo metu, gali būti nukeliamos esant reikalui, todėl tinka, jeigu kapavietėje dar planuojami tradiciniai laidojimai;

2. plytelės mažesnių gabaritų, ženkliai pigesnės, jas išklojus kapavietėje bus daugiau siūlių, netinka tuo atveju, jeigu kapavietėje planuojami tradiciniai laidojimai, kadangi plytelėms reikalingas betoninis pagrindas; nenukeliamos.

Kapo dengimas plytelėmis tinka tiek naujos kapavietės įrengimui, tiek senos atnaujinimui.