TvarkingaKapavietė

Granito gėlynai

 

 

Granito gėlynai – svarbi kapavietės detalė, suteikianti kapui jaukumo ir gyvybės, kurioje sodiname ir puoselėjame gėles ir kitus dekoratyvinius augalus. Yra begalės sprendimų, kaip papuošti kapavietę, joje įrengiant įvairių tipų  gėlynus iš  granito. Juos galima sumontuoti kapavietės centre per visą jos ilgį arba nedidelį tik viduryje, galima montuoti šoninius gėlių atitvėrimus arba nedidelius gėlynėlius kapavietės šonuose. Gėlynai gali būti ir figūriniai – montuojami išilgai kapavietės arba kuriame nors kampe. Sprendimų yra įvairių, viskas priklauso nuo fantazijos ir bendros kapavietės įrengimo vizijos.

Kokio tipo gėlyną rinktis? Tai skonio reikalas, dėl kurio negali būti jokių ginčų. Vieniems gražiau kompaktiškas gėlynukas kapo centre, o kiti nori kažko puošnaus, dekoratyvaus ir masyvaus. Įgyvendinsime visus jūsų norus ir idėjas, tik prieš tai reikia apmąstyti kelis momentus:

  • gėlynas neturi trukdyti būsimiems tradiciniams laidojimams, jei tokie yra planuojami. Jeigu yra pasirenkamas nedidelis centrinis gėlynas, jį, esant reikalui, nesudėtinga demontuoti. Visai kitokia situacija su masyviu gėlynu,kurio betoninis pagrindas yra surištas su kapavietės pamatais. Tokiu atveju yra demontuojamas ne tik granitas, tačiau ir pats jį laikantis betoninis pamatas. Norint grąžinti tokį gėlyną atgal, reikės iš naujo betonuoti jį laikantį pagrindą, o tai vėl papildomos išlaidos.
  • kuomet kapavietė yra šeimyninė ir joje dar bus tradicinių laidojimų, gėlyną geriau projektuoti toje vietoje, kur jau yra palaidotas žmogus. Taip bus išvengta bet kokių galimų problemų ateityje.
  • kiek augalų norite sodinti ir kiek laiko galite skirti jų priežiūrai. Tuo atveju, jei gyvenate toliau ir neturite galimybių dažnai atvažiuoti palaistyti ir prižiūrėti augalų, geriau rinktis kompaktiškesnį gėlyną ir jame sodinti daugiamečius ir mažai priežiūros reikalaujančius augalus, o jeigu gėlės yra jūsų hobis ar atgaiva sielai, tuomet gėlynas gali būti ir didesnis.

Užsakant gėlyną reikėtų pagalvoti ir apie tai, kokia funkciją jis turėtų atlikti – būti vieta, kurioje auga gėlės, ar labiau dekoratyviniu kapavietės elementu, kuris suteikia papildomų estetikos taškų. Abiem atvejais granito gėlynai atliks savo pagrindinę funkciją – būti vieta, kurioje sodinami augalai, tačiau yra galimybė jį paversti ir mažu meno kūriniu, kuris gali tapti vienu pagrindinių kapavietės akcentų.

Mūsų galerijoje yra pateikti tik keli galimi granito gėlynų sprendimai. Galime suprojektuoti įvairius variantus pagal jūsų pageidavimus ir norus.