TvarkingaKapavietė

Dekoratyvinė skalda ir akmenys

Dekoratyvinė skalda kapavietei

Dekoratyvinė skalda arba gludinti akmenukai yra vienas populiariausių ir pigiausių kapavietės dekoravimo būdų. Šių akmenukų būna įvairių spalvų ir dydžių – kiekvieno skoniui ir pasirinkimui. Populiariausi atspalviai išlieka rausvi, juodi, pilki, žali. Yra ir skaisčiai baltų akmenukų, tačiau jie mūsų klimato zonoje ne itin praktiški – po žiemos užsineša purvu, neretai pažaliuoja. Daug saugesnis pasirinkimas yra spalvota dekoratyvinė skalda arba tamsesni jos tonai. Tokiuose akmenukuose ne taip matysis nukritę medžių lapai, pušų spygliai ir kitos gamtos dovanos. Jeigu kapavietė yra po medžiais, praktiškiau rinktis smulkesnės frakcijos skaldą, kad būtų lengviau išgrėbti lapus ir spyglius. Stambesni akmenys labiau tinka atviroms vietoms, kur daugiau mažiau švaru ir niekas nekrenta, nes iš didelių akmenukų lapus ir spyglius reikės rinkti rankomis, išgrėbti tikrai nepavyks.

Dekoratyvinė skalda dažniausiai derinama prie paminklo arba apdailai naudojamo granito spalvos. Jeigu kapavietės granitas yra juodas, tiks visų spalvų akmenukai. Jeigu akmuo rausvas – reikėtų ir skaldos spalvą rinktis rausvą arba juodą. Žalia ar pilka tokiu atveju ne itin tiks. Jeigu kapavietės įrengimui naudotas žalias ar pilkas akmuo – akmenukai taip pat turėtų būti panašaus atspalvio arba juodi. Tinkamai suderinta kapavietės granito ir dekoratyvinės skaldos spalva gali puikiai papuošti kapavietę, o netinkamas pasirinkimas – priešingai, sugadinti visą estetiką.

Dažnai pasitaiko visiškai juodos spalvos derinys, kuomet visas granitas ir dekoratyviniai akmenėliai yra vienos spalvos. Juoda – labai elegantiška, tačiau reikia pagalvoti ar tokios spalvos kapavietė neatrodys pernelyg niūri.

Kiek reikia skaldos kapavietei?

Dekoruojant kapavietę galima naudoti vienos spalvos skaldą arba derinti dvi spalvas, jas atskiriant specialiu plastikiniu borteliu, kad akmenukai laikui bėgant nesusimaišytų. Toks derinys pagyvins kapavietę ir suteiks jai papildomo jaukumo. Taip pat iš akmenėlių galima suformuoti įvairias bangas ir kitus dekoratyvinius elementus, juos derinant su gėlėms skirta vieta. Tai vienas geriausių sprendimų, kai norisi sutaupyti neperkant granitinio gėlyno, tačiau tuo pačiu norisi vietos gėlėms sodinti. Taip dekoruota kapavietė atrodys ne ką prasčiau nei ta, kurioje sumontuotas brangus gėlynas iš akmens.

Jūsų pasirinkimui siūlome tikrai platų dekoratyvinės skaldos ir gludintų akmenukų asortimentą. Turime daugybę skirtingų atspalvių ir įvairiausio dydžio akmenėlių net ir išrankiausiam skoniui. Jeigu nežinote, kuriuos rinktis – patarsime ir padėsime apsispręsti. Jeigu norėsite, pasiūlysime ir kapavietės dekoravimo sprendimų.Jei kyla klausimų kiek reikia skaldos kapavietei, skambink mums ir mes padėsime atsakyti į visus klausimus.

Visa mūsų skalda ir gludinti akmenys yra sufasuoti į 20kg maišus. Kainos svyruoja nuo 5eur iki 20eur už maišą. Dėl patikusių akmenukų teiraukitės telefonu arba elektroniniu paštu.

 

no images were found