TvarkingaKapavietė

Granito kampai

Granito kampai kapams

Granito kampai – svarbūs kapavietės akcentai, galintys suteikti kapavietei papildomų spalvų ir savitumo. Jų vienintelė ir pagrindinė funkcija yra estetinė, jokio kito vaidmens kampai nevaidina. Rinktis juos ar ne – klausimas, į kurį turite atsakyti patys. Vieniems kapavietė gražesnė su granito kampais, o kitiems – be jų.

Kampai gali būti įvairių formų ir dydžių, viskas priklauso nuo fantazijos ir bendro kapavietės projekto, svarbiausia, kad jų forma ir spalva būtų suderinta su likusiu kapavietės granitu – paminklu, tvorele, gėlynu. Jeigu šie elementai yra vienos spalvos, kampus galima gaminti iš kito atspalvio akmens, tokiu būdu juos išskiriant ir paverčiant vienu iš kapo akcentų. Paprastai įrengiant kapavietę yra derinamos dvi akmens spalvos, kurios papildo viena kitą, tarkim juoda/raudona, juoda/balta, juoda/žalia ir pan. Kai paminklas yra iš dviejų spalvų, rekomenduojame kampus derinti prie ryškesnės jo spalvos, kad visa kapavietė būtų išbaigta ir harmoninga. Tuo atveju, jei kampų nenorite paversti akcentu, į kurį krypsta akys, juos galima rinktis ir tos pačios spalvos kaip granito tvorelė.

Taip pat ne mažiau svarbi ir kampų forma. Kuomet paminklas yra klasikinis stačiakampis, kampus irgi reikėtų rinktis aštresnius, kad kapavietė išlaikytų vientisą stilių. Pasirinkus lenktų formų paminklą, kampai irgi gali būti apvalesni, žaismingesni.

Granito kampų dydis būna įvairus, tačiau tradiciškai svyruoja tarp 15×15 ir 25×25. Pirmieji kampukai nedideli, kompaktiški ir nekrentantys į akis. Didesni pasirenkami tuomet, kai siekiama juos išryškinti. Netradicinio dydžio kampai jau projektuojami visai kitaip – jų gali būti ne keturi, kaip įprasta, o, tarkim, vienas masyvus kuriame nors kapavietės krašte. Taip jis ne tik papuošia kapavietę, tačiau ir atlieka praktinę funkciją – pavargus galima ant jo prisėsti ir pailsėti.

Galerijoje pateikti pavyzdžiai yra gana tradiciniai ir daug kur matyti. Visi nestandartiniai projektai ir poreikiai yra aptariami individualiai su klientu, priderinant juos prie bendros kapavietės įrengimo koncepsijos. Galime suprojektuoti, pagaminti ir sumontuoti įvairius granito kampus, jums tereikia išsakyti savo pageidavimus ir išsirinkti patinkantį akmenį.